PTC oldalakkal, SurfBar-okkal vagy egyéb más programokkal amelyek nem követelnek meg semmiféle szaktudást nem lehet hatalmas vagyonra szert tenni, főleg nem rövid idő alatt. Aki az ellenkezőjét állítja, az nem mond igazat. Ugyanakkor bizonyított tény hogy igenis lehet pénzt keresni ezekkel az oldalakkal, és egy kevés gyakorlattal elég szép mellékjövedelemre tehetünk szert velük. Ehhez viszont elengedhetetlen hogy meg tudjuk különböztetni a fizetős oldalakat a csalóktól, hogy lehetőleg ne fecséreljük az időnket és esetleg a pénzünket nem fizetős oldalakra.
Az internet a csalások melegágya és ezt sokan kihasználják. Körültekintőnek kell lenni, főleg ha azt fontolgatjuk, hogy pénzt fektessünk be valahova az interneten. Első és legfontosabb szabály: Soha ne fektessünk be olyan pénzt amit nem tudunk nélkülözni (már ha van ilyen). Mindig fennállhat a veszélye hogy a befektetett pénzt részben vagy teljes egészében elveszítjük. Fő az óvatosság!
Sajnálatos módon nagyon sok PTC oldal a csaló oldalak listájára kerül nagyon rövid idő alatt. Naponta tucatszámra indulnak újabb és újabb PTC oldalak és a legtöbbjük eltűnik 3 hónap alatt. Sok olyan oldal van amelyiket kifejezetten csaló szándékkal hoznak létre. Első pár hét alatt fenntartják a fizetős oldal látszatát, majd mikor kezd a pénz komolyan beáramlani az oldalba, akkor a tulaj lelép, az oldal megszűnik. És nincs lehetőség az utólagos reklamációra. Lehetnek olyan esetek is mikor a PTC oldal tulajdonos legnagyobb jó szándéka mellett csődöt mond az oldal, mint bármelyik másik vállalkozás.
Megijedni azért nem kell. Ha tudjuk mit kell figyelni, akkor kevésbé valószínű hogy csalás áldozataivá váljunk. 100%-os módszer nincs, de a kockázatot jelentősen csökkenthetjük. Rá kell szánni azt a két percet, ellenőrizni kell az oldalt mielőtt regisztrálsz, és duplán ellenőrizni kell mielőtt a befizetsz. Ezzel időt és pénzt spórolunk meg.
Vess egy pillantást az oldal kinézetére. Ha egy nagy általánosságban használt szkriptre épül, a kinézete olyan mint 100 másiké amit eddig láttál, csak esetleg a színét változtatták meg, vagy ha az oldal gyengén kidolgozott, esetleg tele van helyesírási hibákkal akkor ez már gyanús. Ha az oldal tulajdonosa nem költ pénzt az oldalára és a szkriptre akkor az nekünk sem fog fizetni.
Nézd meg az oldal domain nevét. Ha valami ingyenes (azok amelyeknek a végződése .cc, .tk) már rossz jel. Az ingyenes domain nevű PTC oldalak nagyon hamar eltűnnek.
Nézd meg hogy van-e az oldalnak fórumja. A fórum nélküli oldalak nem szeretik a nyilvánosságot, biztos csalók.
Olvass bele az oldal fórumába. Nézd meg mit írnak a tagok, mennyi az elégedett és mennyi az elégedetlen hangvételű hozzászólás. Továbbá nézd meg azt is van-e friss kifizetési bizonylat (Payment Proof). Figyeld meg mennyire segítőkészek a Moderátorok és az Admin, mennyi idő múlva és mit válaszolnak.
Ha új az oldal és pénz kér elhelyezni az oldalon azért hogy kikérhesd a pénzed, felejtsd el az oldalt.
Tudd meg mióta működik az oldal. Minél régebb (legalább 6 hónapos), annál jobb.
Azok az oldalak, amelyek sok pénzt ígérnek rövid idő alatt csak a tagok átverésére hajtanak. Nem létezik könnyű pénz sem az interneten sem a valós világban. Főleg sok könnyű pénz nem létezik.
Vizsgáld meg a klikkértékét egy-egy reklámnak. Az az oldal amelyik Standard tagoknak 1 centnél többet ígér kattintásonként, nem húzza sokáig.
Hasonlítsd össze a klikkértéket a hirdetési csomagok árához képest. Komoly figyelmeztető jelzés az ha a csomag ára nem fedez a kattintások értékét.
Gyanús lehet az is ha a megvásárolható dolgok (tagság, refek, hirdető csomagok) ára nagyon alacsony. Ha nagy árengedmények vannak az oldalon záros határidővel, nem érdemes kockáztatni a vásárlással mert valószínű hogy az említett határidő közelében az oldal bezár. De ilyen esetekben érdemes mérlegelni a fentebb leírtak alapján.
Az itt leírtak csak útmutatóként szolgáljanak. Senki sem tudja megjósolni biztosra a PTC oldalak jövőjét, váratlan dolgok mindig előfordulhatnak. De ezeket szem előtt tartva a legtöbb csaló oldal kiszűrhető.